KNYGA: Jason Fried, David Heinemeier Hansson "Nedirbk"

Jason Fried, David Heinemeier Hansson "Nedirbk"

Sėkmingai milijoninės apyvartos verslą visame pasaulyje plėtojančios firmos „galvos“ dalijasi žemiškais patarimais, kuriuos patys atrado ir patikrino dirbdami, o ne skaitydami ekonomikos teorijas. Jų įsitikinimu, daugelis visuotinai priimtų teiginių ir metodų, kaip daryti verslą, yra klaidingi arba neveiksmingi. Autoriai trumpai ir vaizdžiai atskleidžia, kodėl taip yra, ir pateikia genialiai paprastas taisykles sėkmingai pradėti ir vystyti verslą, kuris teikia pasitenkinimą ir neapsunkina gyvenimo.

Tipas: 

Komentarai

2
Mindaugas Juodaitis portretas
Mindaugas Juodaitis
WEB Partners, UAB

Mūsų įmonė panirusi tuose pačiuose interneto vandenynuose kaip ir šios knygos autoriai, todėl buvo įdomu išgirsti jų mintis. Kadangi teko čiupinėti ne vieną jų kurtą produktą, o mes taip pat vystome interneto projektus, tai patirtis buvo tiesiogiai naudinga.

Knyga turėtų duoti naudos įvairių verslo sričių atstovams, bet nepaskaityti interneto projektus kuriantiems ar valdantiems būtų nuodėmė.

Skaitosi lengvai, nes daug paveikslėlių ir kiekvienas skyrius po vieną-du puslapius. Puikiai tiks ir WC bibliotekai, kas tokią turi :)

Tiek vienas svarbus pastebėjimas: vertimas "NEDIRBK" čia parinktas blogai. Aš ne kalbininkas, todėl kitokio nesiūlysiu, bet knygos idėja nėra kaip miegoti visą savaitę, nes darbai pasidaro patys. Ji orientuota į darbo principų peržiūrėjimą ir senų taisyklių sulaužymą bei efektyvų darbą.

Mindaugas Kezys portretas
Mindaugas Kezys
Kolmisoft UAB

Knygoje viskas labai gražu, viskas veikia, patikrinta ir t.t. bet labai gaila, kad visa tai tik vienoje vienintelėje kompanijoje pasaulyje - nes pateiktų principų rinkinys pilnai niekur kitur nėra pritaikomas. Autoriai yra interneto išsišokėliai, savo bloge skelbiantys ir karštai ginantys savo tiesas remdamiesi savo sėkmingu pavyzdžiu. Kitaip pasakius - jų skelbiamos "tiesos" veikia tik jų įmonėje. Jei žinote kitų sėkmingų kompanijų, kurios pritaikė knygoje pateiktas idėjas (visas, o ne kelias), prašau pasidalinti, atsiimsiu savo komentarą.