WEBINARAS: Kaip vertinti verslo sprendimus arba kodėl klasikinė kaštų apskaita paseno?

Norėdami peržiūrėti pilną turinį, prisijunkite, o jei dar neturite prisijungimų, registruokitės Sužinokite kodėl verta tapti "Verslo akademijos" nariu.

Viena iš pačių švenčiausių karvių, su kuria tenka susidurti konsultuojant klientus, tai apskaitos ir rodiklių sistemos. Kodėl jos yra svarbios? Todėl, kad apskaitos ir rodiklių sistemos lemia žmonių ir organizacijų veiksmus. Daugelis turbūt girdėjo šią frazę: Pasakyk man, kaip mane matuosi ir aš pasakysiu kaip elgsiuos. Taip pat, daugelis turbūt yra girdėję žinomą Dr. E. Goldrato (verslo romano „Tikslas“ bei „Pasirinkimas“ autoriaus) frazę: Išlaidų apskaita – didžiausias produktyvumo priešas!.

Turbūt daugelis vadovų yra susidūrę su situacija, kuomet vidinis balsas skatino nepasikliauti finansiniais rodikliais. Ir ne todėl, kad kažkas juos falsifikavo, o todėl, kad tų rodiklių esmė neteisinga.

O finansininkai yra susidūrę su situacija, kuomet jiems nepavyko įrodyti vadovams, kad verta imtis „nuostolingo“ užsakymo, nors prekė ar paslauga atrodo nepelninga.

Kiekviena metodika yra paremta tam tikromis esminėmis prielaidomis, ir, nesuvokus metodikos šerdies, galima priskaldyti daug malkų. Apribojimų teorija seniai apibrėžė, ką reikia keisti valdymo apskaitoje ir rodiklių sistemoje.

Kiekybiniais matavimais paremti vertinimai formuoja įmonės elgseną. Finansinių tarnybų pateikiami vertinimai lemia įmonės veiklos rezultatus. Bet ar mes susimąstome, kaip mes formuojame vertinimus ir rodiklius šiandien? Neleiskite inercijai ir toliau griauti Jūsų verslo. Kaštų apskaita paremti matavimai yra žlugdantys. Atėjo laikas permąstyti nusistovėjusias „tiesas”, užkertančias daugeliui įmonių kelią link geresnių veiklos rezultatų. Šio webinaro metu apžvelgsime klaidingus įmonės veiklos vertinimus, pateikiamus finansinių tarnybų bei iškraipytos informacijos sukeliamus padarinius.

 O jei norite įsigilinti, tuomet jums būtinas kursas Kaip priimti ir vertinti verslo sprendimus - pralaidumo apskaita bei vadybos rodikliai .

 

Tipas: